Piatok 03 Dec 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Kultúrne podujatia
Dožinky 2011

 
Byť radostný
Otestovať vynovené priestory kultúrneho domu sa rozhodlo na vlastnej koži  štyridsaťšesť detí a mladých z našej obce. Hoci prázdniny sa chýlia ku koncu a deti oddychujú od školských povinností, animátori z eRka vo farnosti  sa rozhodli „uvaliť“ na skupinku tridsiatich šiestich detí iné povinnosti. Usporiadali pre ne tábor „Radosť rozdávaním rastie“. Deti sa pod vedením  animátorov učili ako rozdávať radosť, byť radostný a najmä ako sa s radosťou dá mať rád priateľ všetkých detí – Ježiš. Jednotlivé skupinky vo farebných tričkách mali počas dvoch dní plniť rôzne zábavné úlohy, podieľali sa na speve počas svätých omší, prechádzkami i tancom upevňovali svoje telá a modlitbou upevňovali svojho ducha. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí  sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tomto krásnom duchovno-kultúrno-spoločensko-zábavnom tábore.

Osobitná veľká vďaka patrí pani starostke, ktorá nám ponúkla priestory kultúrneho domu za milý úsmev našich detí. (Miroslav Jozefiak)

 
Vystúpenia folklórnych skupín
V nedeľu v rámci programu športového dňa vystúpia v našej obci rôzne hudobné skupiny. Domáci folklórny súbor Mútňan, Kamenčan zo Zákamenného a detská tanečná skupina Muty.
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 Ďalší > Koniec >>

Strana 4 z 4

Hlavné menu

Návštevnosť

Naturpack


Zaujímavosť č. 1

Mútne chladná obec s hrejivým srdcom, pretože priemerny počet mrazových dní je 150-200 a ľadových 45-80 dní.

Zaujímavosť č. 2

Časť Spálený grúnik je zaradený do územia európskeho významu.

Zaujímavosť č. 3

Povodie rieky Mútňanky patrí k základnému prítoku rieky Orava - 70,85 km2

Zaujímavosť č. 4

Patrí do oblasti s veľmi výdatnou zrážkovou činnosťou 800-1200 mm zrážok ročne, čím zabezpečuje vlahu pre zvyšok Oravy a celého Slovenska.