Streda 21 Apr 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Deň dôchodcov

Viem, že sa vďačnosti sotva dosť nájde,

za roky radosti vo chvíli každej,

 

za šťastie dopriate,

za roky lásky,

za ruky zodraté,

za všetky vrásky,

 

aj tak však prijmite  dnes kyticu vďaky,

zdravia i šťastia les

a lásky vlaky.

 

 

Týmito slovami privítala starostka obce Mgr. Mária Juríčková občanov dôchodkového veku, ktoré sa konalo 28.10.2009 v KD v Mútnom. Na stretnutí nechýbal  i náš duchovný otec Mgr. M. Macala, p. zástupkyňa pre MŠ V. Gočalová, poslanci OZ - p. M. Vlčáková, p. A. Grzýb, p. Ing. R. Bielak a kontrolórka obce Mútne Ing. L. Jozefiaková – Bernaťáková.

 

Posedenie bolo spestrené kultúrnym program, ktorý pre našich dôchodcov pripravili deti z MŠ pod vedením p. V. Gočalovej a p. K. Čiernikovej a tanečná skupina MUTY zo ZŠ pod vedením Mgr. Evy Maruščákovej.  Spev a tanec detí vyčaril na tvárach nejedného dedka aj babky radostný úsmev a spomienkami sa vrátili do svojej mladosti.

 

Týmto dňom sa vzdáva hold všetkým, ktorí prežívajú jeseň svojho života, ďakujeme im za to čo vytvorili a zanechali pre nás a pre budúce generácie. Veríme,  že ešte dlho budú našimi učiteľmi života, aby nám mohli naďalej rozdávať ich životné skúseností, múdrosť a dobré rady.  Želáme si, aby sme sa aj naďalej stretávali v zdraví, šťastí, pohode vystuženej úctou a vzájomným pochopením.

Úctu, ktorú si právom zaslúžia, by sme mali naším jubilantom prejavovať, nielen v mesiaci  októbri, ale mala by byť zakorenená v našom každodennom živote.

Fotografie sú tu.

 

 

 

 

 

 

Hlavné menu

Návštevnosť

Naturpack


Zaujímavosť č. 1

Mútne chladná obec s hrejivým srdcom, pretože priemerny počet mrazových dní je 150-200 a ľadových 45-80 dní.

Zaujímavosť č. 2

Časť Spálený grúnik je zaradený do územia európskeho významu.

Zaujímavosť č. 3

Povodie rieky Mútňanky patrí k základnému prítoku rieky Orava - 70,85 km2

Zaujímavosť č. 4

Patrí do oblasti s veľmi výdatnou zrážkovou činnosťou 800-1200 mm zrážok ročne, čím zabezpečuje vlahu pre zvyšok Oravy a celého Slovenska.