Štvrtok 20 Jan 2022
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Starosta obce

 

 Marián Murín

 

 Kontakt:

Obecný úrad Mútne
Mútne 194
029 63 Mútne 

Telefón: 043/5597 320  043/5597 115

Mobil: 0903 502 767

Fax:  043/5521420

e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript

 

Zástupca starostu: 

Anton Grzýb


 

Vážení spoluobčania,

V poslednom čase sme si zvykli, že je na moju osobu a na obecný úrad vznášaná dosť dobrá a intenzívna kritika nech urobíme čokoľvek.

Vážení spoluobčania, keď je táto kritika na mňa a na moju osobu oprávnená, tak sa snažím z nej poučiť, aby som v budúcnosti chyby nerobil. Kritika na moju osobu a bohužiaľ aj na celý obecný úrad je mnohokrát myslím si a mám taký pocit, že neoprávnená. Pán Anton Pjontek strieľa od pása jednu kritiku za druhou, ako keby sme tu naozaj nič, ale absolútne nič pozitívne nerobili. Ja vám za seba a aj za celý obecný úrad garantujem, že náš úmysel bolo vždy pomáhať rovnako všetkým, že môj úmysel nebol nikdy, že by som mal poškodiť záujmom tejto obce a vám vážený spoluobčania. Keď je kritika len na moju osobu mnohokrát si poviem nereaguj (psy štekajú a karavána ide ďalej) nechám tak, lebo skutočne sú ľudia, ktorí v žiadnom prípade nechcú počuť pravdu len preto, aby za každú cenu mohli osočovať a ohovárať. Aby mohli šíriť lži a nepravdy ako je to v prípade toho pána. No v jeho prípade je úmysel iba jeden aby pracoval a diskreditoval moju osobu a prácu celého OcÚ len preto, že neslúžim niektorým pánom, ktorí by chceli ovládať obec, tak ako to bolo v minulosti.

Vážení spoluobčania, mnohokrát nereagujem na kritiku mojej osoby len preto, že kašlem na to, len preto, že nemám čas a robíme iné prospešné veci a aj preto, že si mnohokrát poviem, že existuje slovenské príslovie „múdry pochopí a hlúpemu nevysvetlíš“. No po obecnom zastupiteľstve, ktoré bolo dňa 1.2.2021 v Mútnom, kde okrem iných vecí, ktoré sa tu prerokovávali sa na návrh pána Pjonteka prerokoval aj bod odvolanie kontrolóra obce pána Ladislava Šeligu. Viete, tak ako som to tu už mnohokrát napísal, že ide o kydanie na moju osobu mnohokrát takpovediac kašlem na to. Ale v tomto prípade prepáčte ide o osobu Ladislava Šeligu, ktorého si veľmi vážim preto, že je to človek, ktorý absolútne nestranne pracuje celý život. Pracuje v prospech nás všetkých s absolútnou skromnosťou a nezaujatosťou. Je to človek, ktorého si veľmi vážim pre jeho ľudské, ale aj morálne vlastnosti, pretože vždy objektívne a nezaujato pracoval na mnohých svojich pozíciách. Možno, že urobil pri svojej práci aj nejaké drobné chyby, no určite si nezaslúžil, aby ho pán Pjontek dal odvolať. Pán Pjontek, ktorý okrem kritiky neurobil nič. Ktorý je spolu s niektorými ďalšími poslancami už 2 roky poslancom a ešte ani raz napríklad nezvolal ani jedno zasadanie komisie, v ktorej je členom, a to komisia verejného poriadku, dopravy, športu a kultúry. Ani raz sa napríklad neopýtal pána Maláka, že prečo parkuje svoje kamióny na obecných pozemkoch a neplatí za to nič. Prečo tak robí, keď iní podnikatelia v Mútnom si svoje kamióny parkujú vo svojich dvoroch a dokonca aj mnohí šoféri autobusov si vyhŕňajú sneh so svojich dvorov, aby tam zaparkovali autobus. Prečo pán Pjontek je neobjektívny a ako poslanec nemá na každého rovnaký meter? 

Vrátim sa k danému návrhu na odvolanie pána kontrolóra obce. Je mi skutočnej len z takého ľudského hľadiska ľúto, že namiesto vďaky a úcty sa pán Šeliga musel za svoju prácu dožiť absolútnej potupy. A bohužiaľ musím povedať, že absolútnej potupy aj od niektorých ďalších poslancov, ktorí sa pridali na stranu pána Pjonteka a jeho nezákonného návrhu na odvolanie kontrolóra. Som zvedavý, že či teraz, keď sa dopustili protizákonného konania sa vzdajú svojho poslaneckého mandátu. Veď nech sú k sebe tiež kritickí a voči sebe nech vyvodzujú rovnakú zodpovednosť ako to do detailu vyžadujú od ostatných.

 

Hlavné menu

Návštevnosť

Naturpack


Zaujímavosť č. 1

Mútne chladná obec s hrejivým srdcom, pretože priemerny počet mrazových dní je 150-200 a ľadových 45-80 dní.

Zaujímavosť č. 2

Časť Spálený grúnik je zaradený do územia európskeho významu.

Zaujímavosť č. 3

Povodie rieky Mútňanky patrí k základnému prítoku rieky Orava - 70,85 km2

Zaujímavosť č. 4

Patrí do oblasti s veľmi výdatnou zrážkovou činnosťou 800-1200 mm zrážok ročne, čím zabezpečuje vlahu pre zvyšok Oravy a celého Slovenska.